در این مقاله به بررسی پیش‌بینی تغییر‌شکل لوله‌های انعطاف‌پذیر پرداخته شده است. یکی از ملاحظات طراحی برای لوله انعطاف پذیر ، تغییر شکل لوله در اثر بارهای مرده و زنده روی لوله است. در حال حاضر ، روش های مختلفی برای تخمین تغییر شکل لوله و پارامترهای مختلفی برای هر روش وجود دارد. این مقاله در مورد استفاده از این روش بحث می کند و محاسبات مثالی را ارائه می دهد که از این روش استفاده می کنند.
دو نوع اساسی لوله وجود دارد: سخت و انعطاف پذیر. لوله انعطاف پذیر عموماً لوله ای است که می تواند بدون ایجاد فشار سازه ای در لوله یا هرگونه لایه خاک روی آن تغییر شکل دهد. انواع لوله های انعطاف پذیر مورد استفاده عبارتند از فولاد ، چدن نشکن ، PVC ، پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) ، لوله بتنی پیش تنیده و فایبرگلاس. بحث های این مقاله فقط مربوط به لوله انعطاف پذیر است.
اصطلاحاتی که برای توصیف سطح مقطع ترانشه لوله معمول استفاده می شود ، در مقالات راهنما و استانداردهای مختلف متفاوت است. “Bedding” خاکی است که لوله بر روی آن قرار می گیرد و “embedment” خاکی است که بین دو طرف لوله و دیواره ترانشه قرار گرفته است. برای لوله انعطاف پذیر معمولاً بسترسازی به شکلی است که از کف لوله تا ارتفاع 0.7 قطر خارج (OD) لوله انجام می گیرد.

امیدواریم مقاله پیش‌بینی تغییر‌شکل لوله‌های انعطاف‌پذیر ، مورد استفاده شما شده باشد، میتوانید برای دریافت فایل اصلی مقاله به زبان اصلی روی دکمه زیر کلیک کنید.

کارشناسان نشاگستر پردیس آماده ارائه خدمات مشاوره تخصصی به شما میباشند. جهت بهرمند شدن از مشاوره میتوانید با شماره 09107479432 هم از طریق تلفن و هم ازطریق واتساپ در ارتباط باشید.

دانلود نسخه کامل مقاله

به این مقاله امتیاز دهید.